Chiorino
Oferta produktów

Metody łączenia

POŁĄCZENIE O PROFILU ZAOSTRZONYM

Pasy CHIORINO po zastosowaniu połączenia o klinowym profilu można zmienić na wersję "bez końca", dotrzymując podane poniżej zalecenia.

Klej K dla poliamidu PR-P-Z-T-DG-LI-LL
Podkład H dla elastomeru Z-T
Klej B
Klej R
+ Utrwalacz I
dla elastomeru
i skóry
DGG-LT-LL
Klej AD
+ Utrwalacz C
dla elastomeru typ MF DG MF

 

   
N
A
I
L
C
O
L

Seria PR-P-DG
Nałożyć klej na odcinek poliamidu o zukosowanej powierzchni. Pozwolić, by przez ca. 5 minut klej wysechł, a następnie połączyć oba końce, zachowując dokładne dopasowanie. Włożyć do gorącej prasy, zamknąć prasę. Nastawa prasy według tabeli. Pozwolić na ochłodzenie pasa pod działaniem ciśnienia prasy.

C
A
R
B
O
C
O
L

Seria Z
Klej nałożyć na odcinek poliamidu o zukosowanej powierzchni. Podkład H nałożyć na odcinek elastomeru obu zukosowanych powierzchni, zaś klej B nakładać na odcinek elastomeru tylko jednej z zukosowanych powierzchn.

Seria T
Klej K nałożyć na odcinek poliamidu o zukosowanych powierzchniach.
Podkład H nałożyć na cztery odcinki elastomeru dwóch zukosowanych powierzchni, zaś klej B nałożyć na obydwa odcinki elastomeru jednej tylko z zukosowanych powierzchni.
Pozwolić, by klej wyschnął przez okres ca. 5 minut, a następnie oba końce połączyć z zachowaniem dokładności dopasowania klinów. Poza tym postępować w sposób uprzednio opisany.

G
U
M
M
I
C
O
L

Seria DG-LT-LL
Klej K nałożyć na odcinek poliamidu o zukosowanej powierzchni i pozwolić, by wyschnął przez ok. 5 minut. Zmieszać utwardzacz I z klejem R (czas zachowania stanu plastycznego 2-3 godziny). Mieszaninę nakładać na odcinek elastomeru lub skóry o zukosowanej powierzchni. Pozwolić, by klej wyschnął przez ca. 5 minut, a następnie połączyć obydwa końce, zachowując dokładność dopasowania. Poza tym postępować w sposób uprzednio opisany.

M
F
 
C
A
R
B
O
C
O
L

Seria DG MF
Klej K nałożyć na odcinek poliamidu o zukosowanej powierzchni i pozwolić, by wyschnął przez okres ca. 5 minut. Zmieszać klej AD z utwardzaczem C (czas zachowania stanu plastycznego 2-3 godziny). Mieszaninę nałożyć na zukosowaną powierzchnię powłoki górnej. Zmieszać klej R z utwardzaczem I (czas zachowania stanu plastyczności 2-3 godziny). Mieszaninę nałożyć na zukosowaną powierzchnię powłoki przyczepnej. Pozwolić, by klej wyschnął przez okres ca. 5 minut, a następnie połączyć oba końce, zachowując dokładność dopasowania. Nastawa prasy zgodnie z załączoną tabelą.


Aby zagwarantować wyższą przyczepność łączonych powierzchni, pasy powinny być obciążane w miarę możliwości dopiero po 24 godzinach od procesu sklejania, jeśli pozwalają nam na to warunki produkcji.POŁĄCZENIE SZYBKIE TYPU "FAST JOINT”

Pasy termoplastyczne typu DU i AR o maksymalnej szerokości równej 80 mm można połączyć bardzo szybko bez klejów, stosując połączenie typu "fast joint", uzyskując pas zamknięty.
 

Metody łączenia Metody łączenia Metody łączenia Metody łączenia Metody łączenia
Copyright © Chiorino Polska Sp. z o.o. opracowanie: Talem Technologies Sp. z o.o.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.