Chiorino
Oferta produktów

Płyty wykonane z elastomerów i silikonu

Firma CHIORINO produkuje płyty jako towar w rolach z metra, które w zależności od zakresu zastosowania, składają się z różnych polimerów bazowych:
elastomerów, gdy żądana jest wysoka elastyczność,
silikonu, dla zastosowań w wysokich temperaturach i tam, gdzie wymagana jest znikoma przyczepność.

Płyty MF produkowane są stale jako towar w rolach z metra, o maksymalnej szerokości od 1600 do 2000 mm i o długościach standardowych równych 100/200 metrów. Poza tym, na zapytanie mogą być one produkowane również według specyfikacji klienta.
Dostarczone są one o twardościach od 35 do 50 Sh. A i w różnych kolorach, i są produkowane o grubościach standardowych od 2,0 do 10 mm. Na zapytanie mogą być produkowane także grubości specjalne dla określonych minimalnych ilości według zamówienia.

Płyty firmy CHIORINO znajdują zastosowanie przede wszystkim w następujących dziedzinach:
Przemysł meblarski: na prasach membranowych do powlekania części kształtowych folią PCW lub fornirem. Płyty te mają za zadanie, by perfekcyjnie dopasować się do struktury powierzchniowej części kształtowych podczas fazy powlekania, poprzez wywarcie ciśnienia i by zagwarantować właściwe przewodzenie ciepła. Płyty typu LI, SI, W z silikonu można zastosować do temperatury równej 200oC.
Przemysł papierniczy: płyty MF mogą być dostarczone do ich naklejania na nośniki tekstylne lub pasy zębate dla wykonania cholew wałkujących, stosowanych w maszynach do falcowania i klejenia (patrz przykład zastosowania według fotografii obok patrz strona 34 org.). Dla tego rodzaju zastosowania, w zależności od rodzaju obrabianego kartonu, nadają się szczególnie powłoki o twardości 35 i 45 Sh. A. Ma to na celu osiągnięcie możliwie najlepszego kompromisu pomiędzy tarciem i ścieralnością.
Przemysł opakowań: jako powłoki pasów płaskich i zębatych.
Przemysł skórzany: zastosowanie na cholewy wałkujące na rotacyjnych maszynach do międlenia.
Płyty MF bez nośnika znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu: w górnictwie i w przemyśle ceramicznym, jako zabezpieczenia przed zużyciem przez ścieranie, dla wyłożenia osłonowego przewodów rurowych przy odpompowywaniu wody i piasku, jako warstwa ochronna w boksach do transportu zwierząt, na wycieraczki do szyb, dla kontroli pęknięć i na osłony odbojowe na strzelnicach. Dysponowanie zróżnicowanymi parametrami twardości w skali A Shore'a pozwala na dobre pokrycie tego dużego segmentu rynkowego.

STANDARDOWY PROGRAM PRODUKCYJNYPłyty wykonane z elastomerów i silikonu

Płyty wykonane z elastomerów i silikonu - produkcja

Płyty wykonane z elastomerów i silikonu - produkcjaCopyright © Chiorino Polska Sp. z o.o. opracowanie: Talem Technologies Sp. z o.o.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.