Chiorino
Oferta produktów

Wykonania specjalne

Na zapytanie firma CHIORINO wykonuje podane poniżej wersje specjalne taśm przenośnikowych w postaci zamkniętej lub otwartej. Odnośnie szczegółowych (wyczerpujących) informacji prosimy zgłaszać się do Działu Technicznego firmy CHIORINO.

NAKŁADKOWE CZOPY PROWADZĄCE
Dla zastosowań specjalnych prowadnice z PCW lub poliuretanu zastąpić można czopami prowadzącymi, które zapewniają perfekcyjny bieg taśmy. Czopy te pozwalają na zastosowanie bębnów o małych średnicach. Wykonane są one z tworzywa sztucznego samosmarownego i odpornego na ścieranie. Czopy prowadzące zanitowuje się na taśmę na jednej lub obydwu krawędziach. Ponieważ na obwodzie bębna muszą występować przynajmniej trzy czopy prowadzące (rysunek 2), dlatego odległość tych czopów jest ustalona odpowiednio do średnicy rolki.

KRAWĘDZIE Z POWŁOKĄ Z ŻYWIC SZTUCZNYCH
Rozwiązanie to służy ochronie krawędzi taśm wykonanych     z PCW i poliuretanu. Za pomocą tego zabezpieczenia krawędzi, chroniona jest struktura tkaniny przed wnikaniem smarów itd., by uzyskać dłuższą trwałość taśmy; dotrzymanie przepisów w zakresie higieny i realizacja koncepcji HACCP

TAŚMY PERFOROWANE
Rozwiązanie dziurkowane znajduje zastosowanie wówczas, jeżeli na taśmie wprowadza się podciśnienie ssania dla uniemożliwienia niepożądanego przesunięcia materiału transportowanego. Następnie otwory te służą dla przelotu powietrza chłodzącego. Na rysunku pokazano dwa przykłady schematu dziurkowania. Wykonujemy też dziurkowanie według rysunku.

PROFIL FALISTY
Profile te nakładane są za pomocą specjalnej technologii na taśmy PCW lub poliuretanowe, służące do transportu owoców. Specjalny kształt profilu osłabia działanie siły uderzenia materiału transportowanego o taśmę i chroni produkt przed powstawaniem punktów zgniecenia. Ponieważ profil zgina się w obszarze bębna, dlatego też możliwe jest zastosowanie mniejszych średnic bębna.

PROFILE PALCOWE
Profile te są nakładane na taśmy z miękkiego PCW w spec-jalnym procesie technologicznym. Taśmy tego rodzaju są wykorzystywane w przetwórstwie warzyw i owoców oraz
w urządzeniach do sortowania. Wykonane są one ze specjalnego tworzywa sztucznego, posiadającego wysoką odporność na niską temperaturę. Wysokość palców wynosi 100 lub 130 mm. Dla tej ostatniej wysokości palce są wzmocnione, by zmniejszyć ugięcie na skutek oddziaływania ciężaru materiału transportowanego.


Wykonania specjalne 

Wykonania specjalne 

Wykonania specjalne 

Wykonania specjalne 

Wykonania specjalne 

Wykonania specjalne 

 

 

 

Copyright © Chiorino Polska Sp. z o.o. opracowanie: Talem Technologies Sp. z o.o.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.